Mało kto wie, że jelito grube dorosłej osoby, odżywiającej się w sposób „tradycyjny, współczesny i wygodny” jest poważnie zanieczyszczone niestrawionymi i gnijącymi resztkami pokarmowymi, jak również przylepionymi do ścianek jelita masami kałowymi - których może się tam znajdować nawet 7 kilogramów...

Mało kto wie, że jelito grube dorosłej osoby, odżywiającej się w sposób „tradycyjny, współczesny i wygodny” jest poważnie zanieczyszczone niestrawionymi i gnijącymi resztkami pokarmowymi, jak również przylepionymi do ścianek jelita masami kałowymi - których może się tam znajdować nawet 7 kilogramów. Z czasem powstają z nich kamienie kałowe, które gromadząc się przez lata, wypychająj swoją objętością inne organy, utrudniają pracę wątrobie, nerkom, płucom. (charakterystyczny, mocno wypięty brzuch). Tworzą nienaturalne, toksyczne wręcz, środowisko, które przyczynia się do powstawania licznych alergii, bólów głowy, kataru, osłabienia, stanów zapalnych, brak energii, rozbicia, czy nawet nowotworów. 

To nie żadna magia, tylko istotna przyczyna większości chorób, których początku należy doszukiwać się w naszym trybie życia i temu, co jemy, jak jemy i kiedy jemy. 

 

PRZEDBŁONNIKIEMIPO 

PRZENIKANIE SUBSTANCJI TOKSYCZNYCH (POCHODZĄCYCH Z GNIJĄCYCH RESZTEK JEDZENIA) Z JELIT DO KRWIOBIEGU - ODPOWIADA ZA WIELE NIEPRZYJEMNYCH DOLEGLIWOŚCI:

- Katar,
- Ból głowy
- Przewlekłe zmęczenie
- Senność
- Brak energii, niechęć do działania
- Stany zapalne
- Przerost „niekorzystnych” bakterii i grzybów
- Zła kondycja skóry, włosów i paznokci
- Spowolniony metabolizm
- Nadwaga
- Przewlekłe zaparcia
- Choroby nerek i wątroby
- Problemy stawowe
- Cukrzyca

...ale i nowotwory - w tym rak jelita grubego, którego żywieniowa przyczyna leży w bardzo zanieczyszczonym
jelicie. Błonnik pokarmowy, jak również prebiotyki i związki aktywne (zioła, przyprawy) usprawniają pracę przewodu pokarmowego i przeciwdziałają zaleganiu gnijącej materii w jelitach. Z czasem przestrzeganie higieny pokarmowej uwalnia nas od większości dotychczas występujących dolegliwości, jak również pozwala poprawić pracę układu trawiennego - w tym wyleczyć choroby żołądka.

CO SZKODZI MIKROFLORZE JELITOWEJ?

- Często przyjmowane lekarstwa (szczególnie antybiotyków)
- Słodycze
- Ciasta drożdżowe, produkty drożdżowe
- Mleko UHT
- Tłuszcze trans
- Mięso od zwierząt faszerowanymi antybiotykami (liczy się zysk, nie jakość)
- Konserwantów, barwników, aspartamu, glutaminianu sodu
- Podgrzane oleje roślinne, które ze względu na swoje prozapalne własciwości - absolutnie nie nadają się do spożycia.
- Niewłaściwe łączenie produktów - prowadzi to do zaburzenia trawienia i wyraźnego odczucia zmęczenia po spożytym posiłku.
- Przejadanie się, zwłaszcza w godzinach wieczornych/nocnych, gdzie ogień trawienny jest najsłabszy. Wymusi to na jelitach zastosowanie trawienia bakteryjnego - awaryjnego 

Wykluczenie z jadłospisu wyżej wymienionych jest kwestią fundamentalną, jeśli za cel stawiamy sobie zdrowie i przywrócenie dobrego samopoczucia. 

Wyrównanie indywidualnych dysharmonii w przewodzie pokarmowym wymaga od nas wstrzemięźliwości od niektórych pokarmów, trzymania się określonych zasad dotyczących spożywania posiłków, wprowadzenia produktów o działaniu wyścielającym, jak również takich, które usprawniają perystaltykę jelit.

Post oczyszczający stosujemy w ściśle określonych przypadkach - zazwyczaj w celu oczyszczenia organizmu, usprawnienia trawienia, utraty kilogramów, wyleczenia trapiących nas dolegliwości.

  dieta dla otylych2 b562 x0y41xx700yy423

SPOSOBY OCZYSZCZANIA JELITA GRUBEGO:

LEWATYWA

Dla wielu osób zabieg ten, nie wiedzieć czemu, wydaje się wstrętny, chociaż nie odczuwają żadnego wstrętu, nosząc w sobie kilka kilogramów gnijących kamieni kałowych, woń których jest nieporównywalna z żadną zawartością ścieków kanalizacyjnych. Lewytywa pozwala usunąć w sposób bezpieczny nagromadzoną i zalegającą masę kałową, co przygotowuje powierzchnię jelita do bardziej efektywnego wchłaniania.

Nasi przodkowie używali lewatywy w celu utrzymania higieny wewnętrznej, o czym też mówi manuskrypt „Ewangelia Świata Jezusa Chrystusa” według św. Jana. Nie planuję zbaczać tutaj na tematy religijne, a jedynie podkreślić, iż wspomniana wyżej kwestia była niejednokrotnie poruszana także w przeszłości, w tym wśród ludzi uduchowionych od wschodu, aż po zachód.

OCZYSZCZANIE KEFIREM

Pierwszego dnia:

Należy wypić łącznie 2,5 litra kefiru w 6 dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa. Niewskazane jest spożywanie w tym czasie żadnych innych posiłków.

Drugiego dnia:

Należy wypić 1,5-2l świeżego soku z jabłek w 6 dozach - również z sucharkami z czarnego pieczywa. Najlepiej aby jabłka były słodkie, a sok świeżo przygotowany.

Trzeciego dnia:

W ciągu dnia spożywamy 4-5 porcji sałatek z gotowanych warzyw (buraków, marchwi, ziemniaków) - można dodać także kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, dobry olej tłoczony na zimno. Tak przyrządzone sałatki także przegryzamy sucharkami z czarnego pieczywa.

Tę metodę powinno się stosować dwa razy w miesiącu.

OCZYSZCZANIE WARZYWAMI I OWOCAMI

Metoda pierwsza:

Pijemy po pół szklanki soku z kwaszonej kapusty 3-4x dziennie. Praktykować przez 14 dni.

Metoda druga:

Dwie obrane pomarańcze (razem z białym miąższem) jeść rano i wieczorem 40 minut przed posiłkiem/ 1,5h po posiłku. Stosować przez 14 dni.

Metoda trzecia:

Dziesięć suszonych śliwek zalać na wieczór wrzątkiem i odstawić na noc. Rano wypić powstałą wodę na czczo i zjeść śliwki. Znowuż zalać śliwki wrzątkiem i praktykę powtórzyć tego samego dnia wieczorem, przed snem. Kurację stosować przez 10 dni, 2x dziennie.

  • BEZPŁATNY TEST DIAGNOSTYCZNY

    BEZPŁATNY TEST DIAGNOSTYCZNY

    Dowiedz się, które obszary Twojego organizmu nie funkcjonują poprawnie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym ZDROWOPEDIA może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.