logo

sluz

Jak to jest z tym całym śluzem? 

Pojęcie śluzu z pewnością wielu już zna. Nie jest również zaskoczeniem fakt, iż powodują go produkty chłodne z natury i śluzotwórcze, jak np. mleko i nabiał.

Co jednak pomijane - produkty białkowe, wysokokaloryczne, pomimo faktu, że są kwasotwórcze, są również bardzo odżywcze, a co za tym idzie - nasz organizm sporo z nich czerpie.

Nadmiar jedzenia kwasotwórczego i śluzotwórczego przy jednoczesnym niedoborze produktów zasadotwórczych jest główną przyczyną problemów ze zdrowiem. 

Okinawa jest miejscem, gdzie żyje najwięcej stulatków. Nazywana jest również miejscem długowieczności.
Dieta miejscowej ludności nieco odbiega od zachodniego sposobu żywienia - świetnie wykorzystuje potencjał zarówno produktów odżywczych (kwasotwórczych), jak i zasadotwórczych (regulujących). Dodatkowo ściśle przestrzegają zasady "hara haci bu" - czyli jedz na 80% (Gdy czujesz się prawie syty, ale zmieściłbyś jeszcze kilka kęsów, przestań jeść, to ten moment)

Ich dieta w większości składa się z kasz, warzyw, ryb, okazjonalnie mięsa, ryżu i warzyw strączkowych. Mają również swoje regionalne słodycze - innymi słowy mają dietę różnorodną, choć z przewagą produktów ze świata roślin. Stanowią bowiem one około 70-80% ich diety, gdzie 20-30 procent uzupełniają produkty odżywcze, kwasotwórcze - mięso, ryby.

Swoim żywieniem nie utrudniają naturalnych mechanizmów oczyszczania, które maksimum swojej aktywności wykazuję późnym wieczorem i nocą.

Badania Makoty Suzukiego wykazały ponadto, że:

Mieszkańcy Okinawy spożywają średnio jedną trzecią cukru w porównaniu z pozostałymi regionami Japonii, co sugeruje, że słodycze o wiele słabiej zakorzeniły się w ich nawykach żywieniowych.
* Podobnie wygląda spożycie soli – dziennie używają jej do posiłków 7 g czyli prawie o połowę mniej niż reszta Japończyków (przeciętnie 12 g).
Przyjmują mniej kalorii dziennie: 1785, w porównaniu do średniej, która w pozostałych regionach Japonii wynosi 2068. Co ciekawe, nieduża liczba spożytych kalorii jest cechą wspólną wszystkich pięciu niebieskich stref. (miejsc, gdzie występuje najwięcej przypadków długowieczności; są to: Okinawa, Sardynia, Loma Linda w Kalifornii, kostarykański półwysep Nicoya i grecka Ikaria – przyp. red.).

logogreen  

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w ułożeniu indywidualnego planu żywieniowego, dołączeniu sprawdzonych metod leczniczych, ziół a także sposobów radzenia sobie ze stresem z pomocą których:

Zniwelujesz przyczynę zaburzenia, tym samym rozwiązując źródło objawów chorobowych.

Naturalnie odżywisz swój organizm, co pozwoli wyrównać istniejące niedobory na białko, tłuszcze, witaminy, minerały, enzymy, związki aktywne i antyoksydanty - zarówno lipofilne, jak i hydrofilne.
Usprawnisz procesy detoksykacyjne, czego efektem będzie zdrowsza cera, usprawnienie trawienia, bardziej efektywne pozbywanie się toksyn, lepszy sen i wyraźna poprawa samopoczucia.

Przywrócisz optymalną wagę ciała, oddalając siebie od problemów zdrowotnych związanych z niewłaściwą proporcją tkanki mięśniowej do tkanki tłuszczowej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym ZDROWOPEDIA może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.