Podstawową przyczyną zanieczyszczenia kości i stawów jest spożywanie nadmiernych ilości posiłków, inaczej mówiąc - jedzenia do syta, przejadanie się.

Przewód pokarmowy, który nie jest w stanie prawidłowo rozłożyć dużego, różnorodnego (gdzie wiele produktów wymaga zupełnie innego sposobu trawienia) posiłku zmuszony jest przełączyć się na trawienie bakteryjne, które nie jest tak efektywne, jak te tradycyjne, enzymatyczne.

Niestrawiona żywność zalega w jelitach, gdzie biorą się za nią bakterię. Nie byłoby w tym nic strasznego, jednakże taki sposób trawienia jest niewłaściwy z dwóch powodów:

 • jest to nieefektywne trawienie, które obciąża organizm, powodując chociażby senność, wzdęcia,
  biegunki, zaparcia, problemy gastryczne, zgagę
 • podczas trawienia bakteryjnego bakterie „przy okazji” wydzielają wiele substancji, które nie są do
  końca korzystne dla naszego organizmu. Wówczas wiele toksyn przedostaje się przez zmienioną
  zapalnie ścianę jelita do krwiobiegu, gdzie mogą wywołać mnóstwo dolegliwości, ale także osadzić
  się w stawach

Nieprawidłowe odżywianie z czasem „cementuje” nasze stawy, co da się odczuć po ich sztywności, utracie elastyczności, bólu, charakterystycznych „pstrykaniu”.

Toksyny mogą osadzić się wszędzie - począwszy od stóp, poprzez kolana, stawy biodrowe, palce rąk, ramiona, barki, szyję, a na kręgosłupie i wszystkich jego odcinkach kończąc.

Wiek nie gra tutaj dużej roli, gdyż obecnie czasy mamy, jakie mamy. Żywność nie należy do najzdrowszej, a wręcz przeciwnie - często jest ona faszerowana różnymi uzupełniaczami, wspomagaczami, co ma jedynie uatrakcyjnić produkt.

Dlatego też podobne zmiany doświadczać mogą także nastolatkowe, młodzi dorośli. Przekreśli to zatem stwierdzenie, jakoby problemy ze stawami były zarezerwowane jedynie dla osób starszych.

Przed rozpoczęciem oczyszczania stawów, należy zastosować trzy poprzednie kuracje, jakimi są:

 • Oczyszczanie jelita
 • Oczyszczanie wątroby
 • Oczyszczenie nerek

W przeciwnym razie oczyszczanie nie przyniesie żadnego efektu, a może jedynie zaszkodzić, choćby przez fakt, że nerki nie będą „przygotowane” na przefiltrowanie kryształków usuwanych ze stawów.

Metoda oczyszczania stawów i kości za pomocą liści laurowych:

Pierwszego dnia gotujemy we wrzątku (300 ml) 5 gramów liści laurowych przez 5 minut. Następnie należy przełożyć odwar do termosu i odstawić na 3-4 godziny. Po tym czasie przecedzić przez sito. Przygotowany odwar stosuje się dnia następnego, czyli należy go przygotować tak, żeby wieczorem usunąć liście i od rana stosować. Uzyskany płyn pije się powoli, małymi łykami w ciągu 12 godzin (w żadnym wypadku nie wolno wypić dużo na raz, może spowodować krwotok). Wieczorem należy zrobić lewatywę, gdyż wypłukane zanieczyszczenia mogą utkwić w jelicie i wywołać odczyn alergiczny.

Drugi i trzeci dzień wygląda tak samo, jak pierwszy. W trakcie kuracji nie należy spożywać mięsa, jaja, mleka, żółtego sera, twarogu - czyli produktów obfitujących głównie w białko.

Podczas kuracji najwłaściwsze będzie spożywanie dużych ilości kasz, warzyw i owoców - czyli dieta bardziej wegetariańska. Liczne badania naukowe potwierdzają, że właśnie taki model odżywiania potrafi zniwelować schorzenia stawów, z jakimi człowiek się boryka.

 


Autor: Dietetyk Sebastian Podorski


 

OCZYSZCZANIE WĄTROBY

Wątroba pełni ponad 500 różnych funkcji, jest niedocenianą przetwórnią chemiczną bez której człowiek nie byłby w stanie funkcjonować. To istne laboratorium, od którego zależy stan serca, nerek,...

OCZYSZCZANIE JELIT

Mało kto wie, że jelito grube dorosłej osoby, odżywiającej się w sposób „tradycyjny, współczesny i wygodny” jest poważnie zanieczyszczone niestrawionymi i gnijącymi resztkami pokarmowymi, jak...

OCZYSZCZANIE NEREK

Hipokrates niegdyś stwierdził: „Każda choroba ma swoją przyczynę której nie likwiduje żadne lekarstwo”. Jak można to rozumieć?...

OCZYSZCZANIE STAWÓW I KOŚCI

Podstawową przyczyną zanieczyszczenia kości i stawów jest spożywanie nadmiernych ilości posiłków, inaczej mówiąc - jedzenia do syta, przejadanie się. Przewód pokarmowy, który nie jest w stanie...

OCZYSZCZANIE KRWI I LIMFY

Opisywane oczyszczanie jest szczególnie ważne w okresie jesienno-zimowym, kiedy istnieje większe ryzyko pojawienia się grypy, czy też innych zachorowań bakteryjnych, będących w dużej mierze efektem...

*Każdy z powyższych sposobów powinien być skonsultowany z doświadczonym w leczeniu żywieniowym lekarzem prowadzącym, aby wykluczyć możliwe skutki niepożądane. Nasze organizmy, wbrew pozorom, nie są identyczne i mogą w mniej lub bardziej nasilony sposób reagować na oczyszczanie.

 

 • BEZPŁATNY TEST DIAGNOSTYCZNY

  BEZPŁATNY TEST DIAGNOSTYCZNY

  Dowiedz się, które obszary Twojego organizmu nie funkcjonują poprawnie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym ZDROWOPEDIA może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.