Książeczka zdrowia to Twoja osobista terapia żywieniowa w postaci E-BOOK'a.

Bazą Twojej Książeczki Zdrowia jest wywiad zdrowotno-żywieniowy (95 pytań) 
Na jego podstawie tworzona jest cała zawartość e-book'a - w tym indywidualna dieta, ocena stanu zdrowia, dekalog żywieniowy, zalecenia, przepisy, dania lecznicze, rytuały żywieniowe, proponowane badania
Dodatkowo otrzymasz solidną porcję materiałów edukacyjnych i ciekawostek z dziedziny zdrowia i żywienia

  reklamapngg

CO BĘDZIE ZAWIERAĆ TWOJA KSIĄŻECZKA ZDROWIA?

1. OCENA STANU ZDROWIA
ocenahealth

Ocenię Twój obecny stan zdrowia na podstawie wyników z obszernego wywiadu zdrowotno-żywieniowego (75 pytań). Wskażę Ci również dotychczas popełniane błędy żywieniowe, związek żywienia z dolegliwościami, zaproponowanuję zmiany, produkty zalecane i niewskazane, przedstawię zasady terapii żywieniowej wraz z dokładnym opisem nowego modelu odżywiania - wszystko będziesz mieć ładnie wyjaśnione :-)

Opcjonalnie: Zaproponuję możliwe do wykonania badania w celu dalszej diagnostyki.

2. JADŁOSPIS NA 30 DNI fooduslugi1

Trzydziestodniowy jadłospis rozpisuję w formie przejrzystej tabeli, z dokładnym opisem przyrządzenia dań i ich leczniczego wpływu na organizm człowieka.

W diecie uwzględniam:
- rytuały żywieniowe
- mieszanki odżywcze, mikstury zdrowotne
- zioła (jeśli zachodzi potrzeba)
- suplementacja (jeśli zachodzi potrzeba)

Nowy model odżywiania nie obciąża przewodu pokarmowego i jest nastawiony na zmaksymalizowanie procesów związanych z regeneracją, jak również oczyszczaniem z "nadmiarów".

Dietę rozpiszę indywidualnie pod Twój przypadek zdrowotny.

3. RYTUAŁY ŻYWIENIOWE
medicine

A.odżywiające B.oczyszczające C.odbudowujące D.wzmacniające

Rytuały żywieniowe polegają na sporządzeniu "mieszanek" ze ściśle określonych składników, w odpowiedniej proporcji i spożyciu ich we wskazanym czasie, np. przed posiłkiem, po przebudzeniu, przed snem.

Mieszanki składają się z połączenia produktów o wysokiej gęstości odżywczej (witaminy, minerały, związki aktywne, substancje przeciwzapalne) - które skutecznie wspierają organizm w wyrównywaniu indywidualnych niedoborów, jak również pomagają w usuwaniu nadmiarów - np. toksyn, śluzu, grzybów.

4. ZDROWE PRZEPISY I DANIA LECZNICZE
cookbook

Przepisy na zdrowe, wysoce odżywcze, lekkostrawne i naprawdę smaczne dania nieobciążające przewodu pokarmowego - zarówno z kuchni wegetariańskiej, wegańskiej, jak i tradycyjnej - będziesz mieć zawsze pod ręką, w swojej Książeczce Zdrowia.

 

Dania idealnie nadają się na wynos (w formie smoothie/koktajlu lub w termosie spożywczym).

Przedstawię Ci również sprawdzone dania lecznicze - które z powodzeniem można stosować w chorobach przewodu pokarmowego, zaparciach, czy stanach zapalnych żołądka.

5. TABELE Z INFORMACJAMI ZDROWOTNYMI
schedulehealth

1. Oleje roślinne tłoczone na zimno + ich lecznicze właściwości wraz ze sposobem wykorzystania w diecie.

2. Mieszanki żywieniowe bogate w składniki odżywcze, witaminy, minerały i związki aktywne.

3. Skuteczne sposoby na zgagę, nadmiar śluzu w organizmie i problemy trawienne.

4. Wskazanie naturalnych suplementów dobranych do Twojej sytuacji.

5. Zalecenia dotyczące ziół i opis ich działania.

6. Zalecenia dotyczące picia wody i usprawnienia wchłaniania płynów do komórek.

7. Rodzaje białka roślinnego i zwierzęcego + ich najlepsze połączenia żywieniowe

6. PRODUKTY ZALECANE I NIEZALECANE
copy

W terapii uwzględnię tabele z produktami zalecanymi, niezalecanymi, jak również najważniejsze uwagi i zbiór zasad żywieniowych - których przestrzeganie jest kluczem do wzmocnienia efektów terapii.

7. WYTYCZNE I POMOCNE WYJAŚNIENIA
instructions

Udzielę Ci pomocnych obszernych wyjaśnień dotyczących rzeczywistych przyczyn obecnej sytuacji zdrowotnej, jak również objaśnię nowy plan działania.

8. MATERIAŁY EDUKACYJNE
book

Wyjaśnię Ci zasady komponowania posiłków - zarówno śniadań, lunchu, obiadu, jak i kolacji, czy przekąsek. Przedstawię Ci również przykładowe warianty zdrowych kompozycji i połączeń.


Z takim poradnikiem na pewno się nie zgubisz.

10. GRATIS DRUGI E-BOOK

Do zakupionej terapii gratis otrzymasz kolejnego e-book'a! - "ZROZUM SWOJE CIAŁO"

WYPEŁNIJ WYWIAD I ZAMÓW 

Całkowity koszt Twojej Książeczki Zdrowia wynosi: 339 złotych
(średnio 70-75 stron)

W CZYM MOGĘ CI POMÓC

ZABURZENIA METABOLICZNE  metabolism

NADWAGA
NIEDOŻYWIENIE
CHRONICZNE ZMĘCZENIE

ZABURZENIA GOSPODARKI CUKROWEJ
trzustkacukier

INSULINOOPORNOŚĆ
CUKRZYCA TYPU DRUGIEGO

PRZEROST BAKTERII I GRZYBÓW
bacteria

DYSBIOZA
KANDYDOZA
HELICOBACTER PYLORI

ZABURZENIA FUNKCJI ŻOŁĄDKA
stomach

HALITOZA
ZAPALENIE ŻOŁĄDKA
NIEDOKWASZONY ŻOŁĄDEK
ZABURZENIA TRAWIENIA

CHOROBY JELIT
jelita

SIBO
ZESPÓŁ JELITA DRAŻLIWEGO
CHOROBA LEŚNIOWSKIEGO-CROHNA

CHOROBY SKÓRY
spots

TRĄDZIK
EGZEMY
ATOPOWE ZAPALENIE SKÓRY

WYPEŁNIJ WYWIAD I ZAMÓW 

Całkowity koszt Twojej Książeczki Zdrowia wynosi: 339 złotych
(średnio 70-75 stron)

FILARY TERAPII

1. OCENA STANU ZDROWIA
healthreport

Ocenię Twój obecny stan zdrowia na podstawie wyników z obszernego wywiadu zdrowotno-żywieniowego (75 pytań). Wskażę Ci również dotychczas popełniane błędy żywieniowe, związek żywienia z dolegliwościami, zaproponowanuję zmiany, produkty zalecane i niewskazane, przedstawię zasady terapii żywieniowej wraz z dokładnym opisem nowego modelu odżywiania - wszystko będziesz mieć ładnie wyjaśnione :-)

Opcjonalnie: Zaproponuję możliwe do wykonania badania w celu dalszej diagnostyki.

2. WZMOCNIENIE WEWNĘTRZNYCH PROCESÓW
molecule

Usprawnienie procesów odpowiedzialnych za oczyszczanie organizmu z produktów przemiany materii, jak również wzmocnienie pracy żołądka (zakwaszenie soku żołądkowego, unormowanie zegara biologicznego narządów) - dzięki temu z trawionego pokarmu "wyciągniemy" znacznie więcej substancji przeciwzapalnych, energetycznych i budulcowych.

3. RYTUAŁY ŻYWIENIOWE
smoothie

Dostarczenie łatwo przyswajalnych i biologicznie aktywnych witamin, minerałów, jak również związków aktywnych za pomocą ziół, suplementacji i mikstur odżywczych - które w sposób naturalny uzupełnią niedobory Twojego organizmu, jak również wspomogą regenerację i oczyszczanie.

4. AJURWEDYJSKIE ZASADY ŻYWIENIOWE
diet 4

Mądrze przestrzegane zasady żywieniowe pozwalają usprawnić trawienie i z całą pewnością wpływają na pracę przewodu pokarmowego. Ich zadaniem jest wyrównianie biologicznego zegara narządów, co pozwala doprowadzić organizm do wewnętrznej równowagi - dzięki czemu trawienie, wchłanianie i regeneracja na poziomie komórkowym mogą przebiegać znacznie efektywniej.

5. ŚWIADOMY ODDECH
smell

Prawidłowe oddychanie - przeponowy, świadomy oddech - pozwala wzmocnić pracę przywspółczulnej części układu nerwowego - odpowiedzialnej za trawienie i regenerację na poziomie komórkowym. Regularnie stosowanie tej metody zapewnia całe mnóstwo korzyści wynikających z doletnienia komórek organizmu.

6. SEN
sleeping 

Odpowiednia ilość przespanych godzin jest fundamentem sprawnej regeneracji - która przebiega najefektywniej w czasie głębokiego snu.

WYPEŁNIJ WYWIAD I ZAMÓW 

Całkowity koszt Twojej Książeczki Zdrowia wynosi: 339 złotych
(średnio 70-75 stron)

OPINIE

Nikola Rajewska

Dzięki diecie wiele zrozumiałam i w końcu poradziłam sobie z candidą :D Jednym słowem - dieta działa! ...

Nikola Rajewska, 33 lata, Łódź

Barbara Brygała

Wyniki badań potwierdziły wyleczenie choroby wrzodowej... Egzemy również się pozbyłam. Dziękuję! ...

Barbara Brygała, 55 lat, Radom

Oskar Węsierski

Naprawdę smaczna dieta! Po 3 tygodniach widzę bardzo duże efekty :)) Ciekaw jestem co będzie dalej! ...

Oskar Węsierski, 36 lat, Warszawa

Anna Marzec

Problemy z trawieniem i sennością po jedzeniu ustały po kilku dniach diety! Bardzo dużo wiedzy. ...

Anna Marzec, 53, Poznań

Alicja Kostrzecka

Z IO i hashimoto ciężko było mi schudnąć.. Ale to już przeszłość. Teraz jestem zadowolona ze swojej wagi :) ...

Alicja Kostrzecka, 29, Kraków


HISTORIA PANA ŁUKASZA

Jednym z moich ostatnich pacjentów był 52 letni Pan Łukasz - niegdyś chory na raka jelita grubego (tak bardzo związanego z żywieniem!). Wycięto mu fragment jelita - nowotworu w jelicie grubym, następnie poddano go chemioterapii - tak zalecił prywatny onkolog. Po pierwszej chemii Pan Łukasz dochodził do siebie (delikatnie mówiąc) przez dwa tygodnie - to nie mogło być skuteczne leczenie. Na pewno nie w jego stanie... Był przecież po operacji - to bardzo duży wysiłek dla organizmu!

Pan Łukasz zrezygnował z dalszej chemioterapii nie tyle z własnej decyzji, co równiez z zaleceń onkologa - stwierdził on, mówiąc bez ogródek, że dalsza chemioterapia mogłaby go po prostu zabić...Ciało pilnie potrzebowało specjalnego traktowania, przemyślanego żywienia - z naciskiem na ODŻYWIENIE - czyli dostarczenie substancji, związków aktywnych, witamin i minerałów w formie biodostępnej, najlepiej wchłanialnej z żywności, soków i mieszanek odżywczych lekkostrawnych, delikatnych dla przewodu pokarmowego - jest to NIEZBĘDNE do zaistnienia regeneracji na poziomie komórkowym!

Zaczęliśmy więc przygodę z żywieniem - długą, ścisłą dietę...

Po 4,5 miesiącach Pan Łukasz udał się na odbiór wyników do onkologa (czując się, jak tu ujął, "pełen energii jak nigdy wcześniej") - poszedł tam z córką, bo żona śmiertelnie się bała (swoją drogą - to bardzo kochająca kobieta!). Lekarz onkolog oznajmił, że markery nowotworowe spadły z 10 do 0. Nie stosując chemii, bazując wyłącznie na żywieniu - dlatego też  z tego miejsca chciałbym zaapelować - żywienie ma naprawdę wielki wpływ na organizm. Z tego, co jemy i wchłaniamy - jesteśmy następnie zbudowani.

HISTORIA PANI BARBARY 

barbaraPani Barbara zgłosiła się do mnie z poważnymi zaburzeniami pracy żołądka, czego objawem były wrzody - stany zapalne błony śluzowej o zaognionym charakterze, objawiające się silnym bólem przy jedzeniu. Podkreśliła również, iż doskiera jej problem nieświeżego oddechu - pomimo dbania o higienę jamy ustnej.

Te wstępne informacje, jak i dalsze odpowiedzi udzielone w wywiadzie żywieniowym pozwoliły mi w pełni zrozumieć przyczynę problemów tej niezwykle ciepłej i dobrej kobiety! - a leżały one zarówno w nadmiarze produktów prozapalnych, zaburzonym rytmie spożywania posiłków (co powodowało obciążenia układu pokarmowego), jak i dużym niedoborze niezbędnych witamin i minerałów, których z ówczesną dietą nie mogła  dostarczyć zbyt wiele.

W nowej diecie nacisk postawiliśmy na wyeliminowanie pokarmów niekorzystnych, przestrzeganie zaleconych zasad żywieniowych, spożywanie określonych mieszanek odżywczych, popijania niezbędnych ziół, picia przed snem i po przebudzeniu domowych mikstur regenerujących, wprowadzenia produktów lekkostrawnych, błonnikowych, jak również silnie odżywczych do codziennego jadłospisu. 

Efektem dwu-miesięcznych zmagań były wyniki badań, które tylko potwierdziły to, co Pani Basia czuła od dłuższego czasu - ból brzucha ustąpił, język nabrał zdrowego jasnoróżowego koloru, nieprzyjemny zapach z ust ustąpił, a stany zapalne w żołądku zostały zregenerowane!

HISTORIA PANA OSKARA 

mniejszykomOskar zgłosił się do mnie z dość popularnym współcześnie zaburzeniem - drożdżycą przewodu pokarmowego. Po wnikliwej analizie obszernego wywiadu żywieniowego (wypełnionego przez Pana Oskara w sposób wzorowy!) stało się jasne, że przyczyną problemów z przerostem grzybów z rodziny Candida nie był grzyb sam w sobie, a środowisko, które zostało dla niego stworzone.

Brak czasu na ciepły posiłek, jedzenie w biegu, obfite kolacje wynikające z niedojadania w ciągu dnia, niewystarczająca ilość świeżych, błonnikowych produktów, rozregulowanie biologicznego zegara układu pokarmowego, osłabienie funkcji trawiennej żołądka spowodowały, że spożywana żywność potrzebowała znacznie więcej czasu na rozłożenie do postaci najlepiej przyswajalnej. W takiej sytuacji angażowane do pracy są grzyby saprofityczne, tak zwani sprzątacze. Rozkładają oni martwą, niewłaściwie rozłożoną, gnijącą i potencjalnie toksyczną materię. Efektem ubocznym jest pogorszenie samopoczucia, czy też nieprzyjemny zapach z ust. 

W miarę jak udało nam się stopniowo wprowadzić nowe posiłki, trzymać się wyznaczonych zasad żywieniowych, stosowania mieszanek ziołowych i przypraw do posiłków, co miało na celu wzmocnić siłę trawienną żołądka (aby jedzenie nie mogło gnić/fermentować - prawidłowe funkcjonowanie żołądka zostało przywrócone, wyrównał się pasaż jelitowy, niepoprawnie strawiona i zalegająca żywność przestała być problemem - co wymusiło na grzybach z rodziny Candida zredukowanie swojej liczebności. ponieważ nie było dla nich wystarczającej ilości pokarmu.

Historia Pana Oskara jest dowodem na to, że wzmocnienie siły trawiennej i przestrzeganie zasad dekalogu żywieniowego są kluczem do rozwiązania wielu dolegliwości i chorób - w tym nawet tych, których przyczyn absolutnie nie wiązaliśmy z żołądkiem. 

WYPEŁNIJ WYWIAD I ZAMÓW 

Całkowity koszt Twojej Książeczki Zdrowia wynosi: 339 złotych
(średnio 70-75 stron)

  • BEZPŁATNY TEST DIAGNOSTYCZNY

    BEZPŁATNY TEST DIAGNOSTYCZNY

    Dowiedz się, które obszary Twojego organizmu nie funkcjonują poprawnie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym ZDROWOPEDIA może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.