ja kolo

Sebastian Podorski.

Dietetyk medycyny holistycznej.

Ukończyłem studia na kierunku "Dietetyka"oraz Szkołę Dietetyki Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Prowadzę szkolenia dotyczące wpływu żywności na zdrowie, jak również piszę książki i artykuły poruszające tematykę zdrowia i chorób.

Z zawodu jestem Terapeutą Żywieniowym - pasja i umiejętność łączenia wiedzy z różnych zakątków świata w kompletną i logiczną całość pozwala mi na wysoką efektywność w pracy z klientem.

Jestem również założycielem projektu Zdrowopedia, którego nadrzędnym celem jest propagowanie wiedzy o zdrowiu poprzez edukację żywieniową.

Do kręgu moich zainteresowań należy medycyna naturalna, ajurweda, tradycyjna medycyna chińska, medycyna ludowa, zioła, ale także wszystko to, co jest związane ze zdrowiem człowieka. 

Specjalizuję się w żywieniowym leczeniu zaburzeń i chorób przewodu pokarmowego - w tym kandydozy, stanów zapalnych jelit, jak również leczeniu atopowego zapalenia skóry, egzem, łuszczycy - czy innych zmian będących wynikiem złego trawienia i wchłaniania lub nagromadzenia zbędnych i w nadmiarze toksycznych produktów przemiany materii.

Mogę Ci pomóc również w kwestii odchudzania, czy też dobraniu odpowiedniej strategii żywieniowo-suplementacyjnej dostosowanej bezpośrednio pod Twój problem - aby mieć pewność, że terapia przyniesie efekty.

Moje podejście do żywienia człowieka zdaje się nie przypominać stereotypowych metod odżywiania, skupia się natomiast na wnikliwej analizie, szukaniu i rowiązywaniu przyczyn występujących objawów, przemyślanych i rozbudowanych dietach oraz słuchaniu sygnałów ze strony ciała - potrzeb, o których stara się nam powiedzieć.

 

Za sprawą rozmaitych problemów zdrowotnych, z którymi musiałem się zmierzyć na przestrzeni swojego życia - dowiedziałem się wiele zarówno o sobie, sygnałach ze strony organizmu, oczyszczaniu, przyczynowo-skutkowym podejściu do zdrowia, ziołolecznictwie, jak również samym odżywianiu i jego olbrzymim wpływie na naszą aktywność i samopoczucie.

Moja droga i zebrane myśli doprowadziły mnie do czegoś, co nazwać można Medycyną Holistyczną. Sztandarowym jej zadaniem jest postrzegać człowieka jako połączenie myśli i ciała, gdzie zupełnie nic nie dzieje się bez przyczyny i każda dolegliwość, z jaką się borykamy, jest pewnego rodzaju sposobem organizmu na uświadomienie nam, że w środku coś nie działa jak należy - może nam czegoś brakować, bądź też przeciwnie - czegoś mamy za dużo i właśnie tutaj znajduje się rzeczywiste źródło naszych problemów.

Zmiana podejścia i jeszcze uważniejsze wsłuchiwanie się w swój organizm pozwoliły mi zrozumieć przyczyny objawów i całkowicie  zażegnać dolegliwości, z jakimi się borykałem. Nawet te, przez które człowiek nie mógł spać po nocach.

Nic, ale to zupełnie nic, nie dzieje się bez przyczyny i te słowa należy wziąć sobie do serca, aby nie zamknąć się na wiedzę, z którą z racji przekonań... nie zawsze musimy się zgadzać, ale którą warto byłoby chociaż przeanalizować i dopiero wówczas wyrobić swoje, niekiedy tak różniące się od pierwotnej wersji, zdanie.

KONSULTACJA


  • BEZPŁATNY TEST DIAGNOSTYCZNY

    BEZPŁATNY TEST DIAGNOSTYCZNY

    Dowiedz się, które obszary Twojego organizmu nie funkcjonują poprawnie.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym ZDROWOPEDIA może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.