logo

Prawidziwe uzdrowienie, które nie ma nic wspólnego z tłumieniem objawów chorobowych, nie może zaistnieć nawet po najlepszych zabiegach, chyba, że stworzy się podstawowe warunki do wyzdrowienia...

Moc uzdrawiania ciała jest zawsze w nas obecna - jesteśmy istotami świadomymi, które wykorzystują fizyczne ciało jako instrument do wyrażania swojej indywidualności i życiowego celu. 

Czym jest uzdrowienie?

Niewyjaśnione uzdrowienie nazywa się efektem PLACEBO. Nie ma jednak w tym nic niewyjaśnionego. Spokojny, wolny od strachu organizm, pełen energii, pozytywnych emocji, wiary w środki, jakie podjął może zacząć się regenerować. Ściślej mówiąc, związane jest to z przewagą aktywności układu przywspółczulnego.

10263240 Zrzutekranu2017 12 11o11.59.28

 

 

Układ współczulny odpowiada za reakcje stresowe, ma nas zmobilizować do walki lub ucieczki. Jest nagły, wyraźny, przyśpiesza serce, podnosi ciśnienie, wzmaga pocenie, "wytęża mózg", wstrzymuje trawienie i odbudowę komórek. Związany jest z negatywnymi emocjami, nadmiarem stresu, strachem, rozpamiętywaniem, smutkiem, lękiem, niepokojem, zamartwianiem, niewyładowaną złością. Pomaga nam radzić sobie w trudnych, nagłych sytuacjach.

Z kolei układ przywspółczulny jest jego przeciwieństwem. Ma nas uspokoić i zrelaksować. Zmniejsza potliwość, spowalania serce, obniża ciśnienie, pobudza trawienie, wznawia odbudowę komórek. Przeważa on w chwilach radosnych, wolnych od zmartwień, poczuciu bezpieczeństwa i spokoju. Pomaga nam odpoczywać, regenerować się

 

Wskazówki dotyczące tego, jak możesz rozbudzić swoją "moc uzdrawiania":

(tak na marginesie, możesz to nazywać jak chcesz: wyzdrowienie; regeneracja organizmu, odbudowa komórkowa. Ważniejszym jest abyś postarał/a się zrozumieć poniższy tekst bez większych uprzedzeń utrudniających jego obiektywną ocenę)

 • Zaakceptuj swoją chorobę

Zanim będziesz mógł wyleczyć chorobę, musisz ją zaakceptować. Akceptacja choroby nie jest oznaką rezygnacji lub bierności, która po prostu prowadzi do depresji i lęku, co nasila objawy i przedłuża znacznie proces zdrowienia.

Akceptacja choroby pokazuje, że jesteś gotów wziąć odpowiedzialność za siebie i swoją sytuację życiową. To pomoże Ci napełnić Twoje ciało współczuciem, miłością, czułością i energią. Zaakceptowanie rzeczywistości pozwoli "ozdrowieńczym energiom" napłynąć do Twojego ciała, zapewniając mu spokój i relaks niezbędne do tego, aby mogło powrócić do stanu równowagi.

Mówiąc bardziej naukowo - zaakeptowanie choroby zlikwiduje napięcia w układzie autonomicznym, które wywołane są przez natrętne myśli, stres, zamartwianie, lęk, strach, rozpamiętywanie, niepokój, tęsknotę. Kiedy napięcia są "aktywne", w organizmie zachodzą reakcje, które zwalniają trawienie, rozszerzają źrenice, wyłączają regenerację komórek, przyśpieszają oddech -  jest to naturalna odpowiedź na walkę, którą aktualnie toczymy w myślach, przez co wzrasta u nas poziom stresu.Tak długo, jak czujesz się ofiarą jakiegoś nieszczęścia, pożywienia, leków, własnych myśli - będziesz z dala od wyzdrowienia. 

Odrzucając chorobę jedynie pobudzasz odporność na nią, co jest stresujące dla ciała i umysłu oraz sprawia, że wszystkie komórki ciała wchodzą w tryb samoobrony (naukowo: przewaga układu współczulnego nad układem przywspółczulnym). Stres osłabia funkcje immunologiczne i uniemożliwia reakcję zdrowienia. Akceptując swoją chorobę nie poddajesz się uczuciu strachu i niepewności, ale odzyskujesz kontrolę nad sobą. Pomoże Ci to równięż zrozumieć prawdziwe przyczyny choroby.

 

 • Choroba to okazja do zmiany nawyków

Zamiast postrzegać chorobę jako negatywne wydarzenie w Twoim życiu, które trzeba zwalczać, będziesz musiał postrzegać ją jako okazję, aby stać się silniejszym w tych dziedzinach życia, które dotychczasz były słabe i zaniedbane. Choroba nie posiada mocy do panowania nad Twoim życiem ani innego zamierzenia, jak tylko uzdrowienie ciała i umysłu. Dobrze jest więc z nią współpracować zamiast z nią walczyć i wprowadzać się w jeszcze większy stres. Uzdrowienie fizyczne polega na naprawie uszkodzonych komórek i zastąpieniu ich nowymi. W tym samym czasie, gdy dokonuje się proces zdrowienia, masz szansę wzmocnić się, stać bardziej zrelaksowanym, spokojnym i zadowolonym. 

 • "Choroba jest najlepszym sposobem, abyś zwrócił na siebie uwagę"

Ponieważ choroba jest jedynie wysiłkiem ciała, aby przekierować Twoje życie w stronę większego wsparcia dla samego siebie, nie ma zatem powodów do obaw czy zdenerwowania.

Twoje ciało stara się jak potrafi najlepiej, aby ułatwić i pomóc Ci przywrócić stan równowagi. Dlatego też, możesz odnieść znacznie korzyści z braku osądzania siebie i swojego ciała, gdy przechodzi ono przez taki kryzys uzdrawiania. Zdecydowanie nie jesteś ofiarą niczego. Twoje ciało jest całkowicie po Twojej stronie, nie zaś przeciwko Tobie. Zmień swoje ciało w przyjaciela, zamiast traktować je jak wroga.

Ciało nie zostało zaprojektowane do samozniszczenia, chyba, że Ty sam do tego dążysz (świadomie lub nie), Zamiast tego - ciało tylko atakuje toksyny, które osadziły się w stawach, naczyniach krwionośnych, kanałach chłonnych lub komórkach. Wynikające z tego stany zapalne są jedynie odpowiedzią mającą na celu samo-przetrwanie i nie powinno się ich mylić z chorobą. Nawet jeśli wiąże się z tym ból lub inne nieprzyjemne dolegliwości. W tym stanie organizm potrzebuje spokoju i zdrowej, pełnej substancji odżywczych, witamin diety, aby mógł się zregenerować.

Pozostań pozytywnie nastawionym i spokojnym o własne zdolności uzdrawiania i ufaj, że ciało zawsze stara się przywrocić zdrowie. Nie zapominaj przy tym o zdrowej, idywidualnie dopasowej diecie. 

 • Nie martw się na zapas

Bycie zdrowym polega na świadomości chwili obecnej, a nie fikcyjnym śnie o przyszłosci. Obecny moment to jedyna pewna rzecz, jaką możesz ewentualnie posiadać w życiu i jest on doskonale dopasowany do Ciebie, nawet jeśli Ty tak nie myślisz. Jeśli będziesz stawiał opór lub odrzucał coś takiego jak choroba, zostaniesz zastopowany w tym konkretnym momencie, dopóki nie będziesz w stanie usunąć strachu leżącego u podstaw Twojego oporu.

Z drugiej strony, zaakceptowanie choroby sprawi, że stanie się ona dla Ciebie użyteczna, niezależnie od formy, jaką przybierze. Uspokoisz się, Twoje ciało będzie miało większą wrażliwość na dobrze dopasowane produkty żywnościowe, suplementy, witaminy.

 • Komórki reagują na Twoje emocje

Żyjąc chwilą terażniejszą, skupiasz całą swoją uwagę na ciele. Muszą o tym wiedzieć Twoje wszystkie komórki, aby mogły ciągle wykonywać lub ponownie wznawiać swoją pracę. Komórki, które są "karmione" miłością, dobrymi emocjami i troskliwą uwagą wierzą, że jesteś obecny i żywy (naukowo: aktywowanie układu przywspółczulnego - odpowiada m.in za regenerację, relaks).

Natomiast komórki, które są atakowane za to, że "sprawiają Ci bół" albo za pośrednictwem ostrych leków, złości, gróźb, operacji, promieniowania - zostają sparaliżowane w ich zdolności samo-uzdrawiania, ponieważ wierzą one (tak, komórki posiadają pamięć), że ich nie lubisz lub nawet nienawidzisz i pragniesz ich śmierci (naukowo: negatywne, destrukcyjne emocje wywołują reakcję stresową, tym samym aktywacjąc układ współczulny - odpowiada za rozwiązywanie nagłych problemów, wzmaga myślenie, wyłącza procesy regeneracyjne). Komórki są żywymi, świadomymi formami istnienia, zupełnie jak Ty sam. 

 • Dostarczenie składników odżywczych

W momencie, kiedy zapewnimy organizmowi spokój ducha, poprawimy też trawienie, wykorzystywanie substancji odżywczych z pożywienia, oczyszczanie stanie się efektywniejsze, unormuje się apetyt - co przełoży się na odzyskanie prawidłowej masy ciała.

Witaminy, związki aktywne, minerały, enzymy pomogą ciału się oczyścić, dostarczą niezbędnych elementów do prawidłowej regeneracji, leczenia stanów zapalnych. Żaden z wymienionych procesów nie zachodzi ani wydajnie, ani poprawnie w chwilach, kiedy przeważa układ współczulny.

logogreen  

Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w ułożeniu indywidualnego planu żywieniowego, dołączeniu sprawdzonych metod leczniczych, ziół a także sposobów radzenia sobie ze stresem z pomocą których:

  • Zniwelujesz przyczynę zaburzenia, tym samym rozwiązując źródło objawów chorobowych.
  • Naturalnie odżywisz swój organizm, co pozwoli wyrównać istniejące niedobory na białko, tłuszcze, witaminy, minerały, enzymy, związki aktywne i antyoksydanty - zarówno lipofilne, jak i hydrofilne.
  • Usprawnisz procesy detoksykacyjne, czego efektem będzie zdrowsza cera, usprawnienie trawienia, bardziej efektywne pozbywanie się toskyn, lepszy sen i wyraźna poprawa samopoczucia.
  • Przywrócisz optymalną wagę ciała, oddalając siebie od problemów zdrowotnych związanych z niewłasciwą proporcją tkanki mięśniowej do tkanki tłuszczowej.

SKONTAKTUJ SIĘ

ZOBACZ OFERTĘ

 

Dobrze dobrana dieta, w której mogę Ci pomóc, zapewni Twojemu organizmu wszystko, czego na tę chwilę będzie potrzebować. Dodatkowo zostaną z niej wyeliminowane te produkty, które wywołują reakcje zapalne i na pewno nie przyczyniają się do regeneracji.  

Za spokój ducha i nastawienie psychiczne, które są tak ważne do wyzdrowienia - odpowiadasz już sam/sama. :)

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym ZDROWOPEDIA może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.